Babskie Gadanie. Kobiety mają głos!

Rozpoczynamy nowy projekt. „Babskie Gadanie. Kobiety mają głos” to cykl realizowany przez kobiety i o kobietach. Wybraliśmy 10 bohaterek, które przedstawimy w audycjach specjalnych w Radiu Kraków i w poszerzonych podcastach internetowych.

Olga Małkowska, Felicja Curyłowa, obrończynie krzyża w Nowej Hucie, Stanisława Rączko, Józefa Mikowa, królowa Jadwiga Andegaweńska, Anna Zabrzeska, Irena Odrzywołek, Katarzyna Filipek i Jadwiga Beaupre – ich historie mogą być źródłem wartości i wzorcem dla współczesnych dziewczynek, nastolatek, kobiet dojrzałych i seniorek. Przy czym, wybrane przez nas kobiety mimo swojej niezwykłości były zwyczajnymi kobietami. Podkreślamy to nazwą „Babskie Gadanie”, by stały się jeszcze bliższe naszym słuchaczom. Natomiast podtytuł „Kobiety mają głos!” kierunkuje nas na uważne wsłuchanie się w to, jakie ich życiorysy niosą przesłanie.

„Babskie Gadanie. Kobiety mają głos!” w Radiu Kraków we wtorki, czwartki i piątki po 17:45 oraz na platformach podcastowych. Zapraszają Dominika Kossakowska i Joanna Porębska.

Partnerem projektu jest Fundacja Totalizatora Sportowego. Dziękujemy!